You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

O festivale

Ahojte decká a rodičia. Viete prečo je Festival LEPORELO úplne jedinečný? Pretože spája a tvorí, zabáva a učí. Nenechá vás sedieť v kúte 🙂

Príďte všetci k nám a zoberte so sebou svoje rodinky!

Budeme spievať, hrať, tancovať, športovať, variť, kresliť, strihať, šiť, lepiť, čítať, zabávať sa a blázniť.

Čakajú na vás obľúbené spevácke hviezdy, veľa zábavy, tvorivých dielní. Skrátka dva dni plné fantastického programu. Nenechajte si ujsť najväčší detský kreatívny festival na Slovensku. Tešíme sa na vás!!!

A prečo vlastne LEPORELO? Skladačková detská knižka prepája veselé detské obrázky a príbehy. Festival LEPORELO dostal také meno preto, že tiež spája rôzne veselé a tvorivé detské aktivity. Spája ľudí, rodiny a deti na jednom mieste plnom veselých zážitkov. Záleží nám na tom, ako vychovávame naše deti a čo im odovzdáme. Do sveta plného zlých správ a nálad, nahnevaných ľudí či sebectva, sme sa rozhodli priniesť pozitívnu dávku tvorivosti, zábavy, učenia hrou a všetkého, čo patrí k správnej výchove detí. Chceme, aby vyrástli v dobrých a slušných ľudí. Našou snahou je spájať a búrať predsudky, nabádať k usilovnosti a šikovnosti. Deti sú naše všetko, a preto im treba dať priestor, kde by sa mohli realizovať a tešiť sa z toho. Festival LEPORELO sa snaží byť práve takýmto miestom.


Nádherný areál Kulturparku v Košiciach sa počas víkendu premení na svet plný hudby, tanca, zábavnej vedy a techniky i módy. Pripravujeme pre vás zdravú a chutnú školu varenia, tvorivé čítanie, maľovanie, a mnoho ďalšieho. Nebude chýbať oddychová zóna a baby zóna s prebaľovacími kútmi.

Program sa snažíme časovo nastaviť tak, aby si menšie deti stihli po obede pospať a nič pritom nezmeškali. Podarilo sa nám do Festivalu LEPORELO zapojiť tie najväčšie a najobľúbenejšie detské spevácke hviezdy, aké u nás máme.

Okrem workshopov na vás budú čakať rodinné súťaže, hasičská show, drevený kolotoč, canisterapia aj chutný foodcourt s bohatou ponukou pre celú rodinu. Kúzelník, bábkové divadlo, knižná a čítacia zóna, worshop detskej módy, tanečné vystúpenia a mnoho ďalšieho.

Máme množstvo pomocníkov, asistentov a šikovnú sbs a zdravotnú službu – pretože váš komfort a bezpečnosť sú pre nás dôležité 🙂

Festival LEPORELO sa nesie v duchu zodpovednosti k životnému prostrediu, preto u nás neuvidíte žiadne balóny ani iné zbytočné plasty. Koše na separovaný odpad budú samozrejmosťou. Taktiež recyklovateľný riad a poháre vo foodcourtue. Dokonca sa chystáme vyskúšať aj zálohované poháre. Bude úplne super, keď nám v tom pomôžete a vezmete si z domu aj vaše znovupoužiteľné fľaše a pomôžete nám tak znižovať odpad, ktorého sa na festivaloch tvorí neúrekom. My vám do nich načapujeme pitnú vodu zdarma a vybrať si môžete aj z bohatej ponuky platených nápojov v našom foodcourte.

LEPORELO pomáha. Je pre nás povinnosťou učiť deti pomáhať si navzájom, a to najmä tým, ktorí nemali toľko šťastia, prípadne zdravia, ako ostatní. Vrámci festivalovej zbierky sa všetci posnažíme pomôcť deťom s rakovinou, aby sme aj v tomto smere naplnili hlavné poslanie festivalu – spájať, tvoriť a pomáhať.

Neváhajte a staňte sa aj vy súčasťou tejto kreatívnej rodiny. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal. Stačí kliknúť SEM a predajný portál vám ukáže všetky možnosti lístkov. Lístky je potrebné kúpiť pre všetky deti vo veku od 0-15 rokov. Aj preto sme cenu za detský lístok nastavili veľmi priaznivo. ZŤP+1 osoba majú vstup zadarmo, stačí sa na vstupe preukázať preukazom. Dôchodcovia si môžu uplatniť 50% zľavu.

Tešíme sa na vás.

Ďakujeme. Tím LEPORELO

Pred festivalom si nezabudnite prečítať POKYNY ORGANIZÁTORA.